• specializujeme se na výcvik autobusových řidičů
  • výuka na jednom z nejmodernějších autobusů
  •  28 let zkušeností v autobusové dopravě

Řidičský průkaz sk. D Vás opravňuje řídit motorová vozidla s více než 8 místy k sezení (kromě místa řidiče), ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg. Pro tažení přívěsů s vyšší maximální povolenou hmotností je třeba řidičský průkaz se skup. D+E.

V jakém voze probíhá výcvik?

V Autoškole Vega Tour se školíte u zkušených profesionálů! Výcvik pro řidičské oprávnění sk. D u nás probíhá na autobusu Mercedes Benz Tourismo rok výroby 2016, který se řadí mezi nejmodernější autobusy určené k výcviku v České Republice. Kombinuje působivý jízdní výkon, komfort a vyspělé bezpečnostní systémy ABS, EBS, ASR, ESP® a BAS, které včas rozpoznají kritické jízdní situace, jako je silná přetáčivost či nedotáčivost vozidla, kritické pohyby při řízení, panické a nouzové brzdění.

Pracoviště řidiče v novém autobuse Tourismo je uspořádáno maximálně pohodlně a současně i ergonomicky. Veškeré spínače a ovládací prvky jsou snadno k uchopení a pohodlně na dosah. Barevný, dobře čitelný displej přináší veškeré informace a podporuje řidiče doplňkovými informacemi, jako jsou údaje o trase či spotřeba pohonných hmot. Řidič tak má vše pod kontrolou a veškerou svou pozornost tak může věnovat dopravě.

Uvidíte sami: S autobusy Tourismo pojedete vždy na správné straně.